

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 48 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Current Rating | 30 A |
| Color | White |
| Size | 3.10 mm x 1.60 mm x 0.80 mm |
Stock: 1860
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16675
Ext.Price$0.16675
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16675 | $0.16675 |
| 10 | $0.14663 | $1.46630 |
| 50 | $0.12893 | $6.44650 |
| 100 | $0.11172 | $11.17200 |
| 500 | $0.09681 | $48.40500 |
| 1000 | $0.08826 | $88.26000 |
| 3000 | $0.08046 | $241.38000 |
